Title Image

Blog

Kızartma İçin Sıvı Yağlar

İnsanların severek yediği kızartmalar, sık sık da tüketilen besin olabiliyor. Kızartmaları daha güzel ve lezzetli yapmak içinde kullanılan sıvı yağlara özen gösterilmelidir. Kızartmalar da kullanılacak yağların kızartmalara özel yağlar olması daha iyi olacaktır. Peki, hangi yağlar kızartma yağı olarak kullanılır?

Zentinyağı, mısırözüyağı, kanola, palm yağı gibi yağlar kızartma yağı için uygundur. Kızartma için ideal pişirme sıcaklığı 176-190 arasında değişmekte ve kızartmalarınız daha kıvamında ve lezzetli olabilmektedir.

Zeytinyağı

Sadece bir çift bağlantıya sahip olan yüksek miktarda tekli doymamı yağ asitlerine sahiptir. Doymuş yağlar gibi, tekli doymamış yağlar ısıya oldukça dayanıklıdır. Zeytinyağı fritözde oksitlenmeden önce 24 saatten fazla kullanılabilir. Bu onu kızartma için harika bir seçenek yapar. Bununla birlikte, uzun süre yüksek ısı ile karşılaştığı zaman, aroması ve kokusu bozulabilir.

Kızartmalardan sonra kalan atık yağların kontrolü için Vito Yağ temizleme makinalarından yardım alınabilir. Yağ filtreleme makinasıyla süzülen kullanılmış yağ, içindeki maddelerden kurtulur ve temiz bir görünüme kavuşur. Son kullanıma ulaşan atık yağları ise geri dönüşüme göndererek temiz bir çevre bırakabiliriz.

Vito yağ temizleme makinaları IBC Group – Işıltan A.Ş tarafından Türkiye’ ye tanıtılıp işletmeler tarafından ihtiyacı hissedilen bir ürün olmuştur.