Title Image

Blog

Çevreye ve İnsan Sağlığına Duyarlı Yağ Filtreleme Cihazları

YAĞ TÜKETİMİNDE YÜZDE 50 TASARRUF

Yağ tüketimini yüzde 50’lere varacak şekilde azaltan Vito yağ filtreleme cihazlarının avantajları ve onu üstün kılan özellikleri çok fazladır. Taşınabilir olması kullanım kolaylığı sağlar. İşletmelerde farklı noktalarda bulunan fritözlere kolaylıkla götürülerek, istenilen mekanda kullanılabilir. Kızartma sıcaklığında olan yağın içine koyarak, üç farklı tipe göre, 3,5-10 dakika arasında çalıştırılması yoğun çalışma temposunda zaman ve iş kaybını ortadan kaldırır. Bulaşık makinesinde yıkanabilmesi temizleme kolaylığı sağlar.

5 MİKRONA KADAR HASSAS FİLTRELEME ÖZELLİĞİ

Çevre Sistem firmasının Türkiye distribütörü olarak hedefi, bu cihazları en kısa sürede Türkiye’ye kazandırmak, insan ve çevre sağlığına, lezzete, kaliteye ve işletme bütçesine katkıda bulunmaktır. Vito yağ filtreleme cihazlarının, aynı amaçla kullanılan diğer markalardan ayrılan en önemli özellikleri ise modüler yapısı, taşınabilir olması, direkt kızartma yapılan fritöz veya kazanda, sıcak yağda kullanılıyor olması ve 5 mikrona kadar hassas bir yapıda filtreleme yapmasıdır. Bu özellikleri ile Vito, rakipleri arasından sıyrılmakta ve sektöründe lider ve tek olma konumunu korumaktadır.

SYS Sistemfitration tarafından Almanya’da üretilen Vito yağ filtreleme cihazları, yüzde 100 Alman imalatı olup, Alman kalite anlayışını yansıtmaktadır. Ekip cihazların geliştirilmesini, imalatını ve Almanya için satışını kendi bünyesinde barındıran firma, 10 seneye yakın bir süredir yalnızca bu cihazları üretmekte ve gıda sektöründeki kızartma yağlarını filtreleme konusunda uzmanlaşmış bir konumda yer almaktadır. Patentli ve ödüllü olan Vito yağ filtreleme cihazları, şimdiye kadar 70’den fazla ülkede 15000’den fazla müşteriye ulaşmış olup, Almanya dışındaki ülkelerde firma distribütörleri ile birlikte çalışmaktadır

PARTİKÜLLERE KÖKTEN ÇÖZÜM

Vito yağ filtreleme cihazları, hiçbir kimyasal ve katkı maddesi kullanılmadan yalnızca selüloz filtresi sayesinde yağlardan en uzun süre sağlıklı bir şekilde yararlanılmasını sağlar. Kızartma amaçlı kullanılan yağlar, katı yağ veya sıvı fark etmeksizin yüksek sıcaklık dolayısıyla bir yerde yapısı bozulmakta ve kullanılamaz duruma gelmektedir. Yemeklerden dökülen parçalar ve partiküller, bu bozulma sürecini daha da hızlandırmaktadır. Bu artıklar, kızgın yağın içerisinde yanmakta, kömürleşmekte ve çok daha hızlı bir şekilde yağın bozulmasına neden olmaktadır. Bundan daha da önemli olan ise, insan sağlığını olumsuz etkilemesidir. Amaç, bu partikülleri yağı etkilemeden ve hızlıca bozmadan uzaklaştırmayı sağlamak ve yağı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nın öngördüğü değer kadar olabildiğince sağlıklı, temiz ve uzun bir şekilde kullanabilmeye imkan sağlamaktır. Vito yağ filtreleme cihazlarının başlıca müşterileri arasında oteller, toplu yemek üreticileri, catering firmaları ve fast-food zincirleri gelmektedir.